ENGLISH   DEUTCH  


 O kaštieli Ubytovanie Voľný čas Fotogaléria Cenník Kontakt
 

Koplotovce sa rozprestierajú na úpätí južného výbežku Považského Inovca medzi mestami Hlohovec a Piešťany. Územie je výškovo členené od 143 do 372 metrov nad morom. Erb obce pochádza z roku 1781 pôvodnej pečate. Klíma je tu ideálna v letných mesiacoch až 24°C pri zrážkach 60 mm a 250 h. slnečného svitu. Prvá písomná zmienka o obci je z roku 1113 v Zoborskej listine. Kaštiel a kostol Navštívenia Panny Márie/ 1734/ sa radia medzi pamätihodnosti obce.
Obec pôvodne známa pestovaním hrozna a konope dnes ponúka prírodné bohatstvo termálnych prameňov s liečivým účinkom na vonkajšie a vnútorné aplikácie.Termálne a minerálne vody dosahujú teplotu 25,6°C pri mineralizácií 2305 mg. L-1. Jej zložkami sú oxid uhličitý, monosulfán, fluór, vápnik, horčík. Teda vody kalcium sulfánovo bikarbonátového typu. Tunajšia fauna, flóra a prírodné bohatstvo sú vyhľadávané turistické atrakcie ako aj pripravované priestory na liečebný pobyt a aquapark. Stále vytekajúce pramene sú sprístupnené fontánkou.


Atrakcie:
Na nádvorí sa nachádza hladomorňa /alternatívna odtučňovacia kúra :-)/.
Je tu aj pivnica, ktorá v minulosti slúžila ako sklad pušného prachu, neskôr ako ľadovňa a podľa niektoýc zdrojov slúžila na vykonávnie telesných trestov.V objekte "sýpky" bolo vraj väzenie previnilých mníšok a mníchov.

 

/ Home / O kaštieli / Ubytovanie / Voľný čas / Fotogaléria / Cenník / Kontakt /  

© 2005 Kaplath